صندلی اداری

 • جستجو محصول

 • توضیحات بیشتر درباره این دسته

  صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری صندلی اداری

  صندلی اداری یکی از مهمترین تجهیزات در محیط کار می‌باشد که از تنوع زیادی برخوردار است. اما این محصول به چه منظور ساخته شده است؟ و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

  این محصول به طور معمول برای استفاده در پشت میز کار ساخته شده است و طراحی آن طوری است که کاربر در استفاده طولانی مدت از آن، کمتر دچار خستگی و یا مشکلات جسمی شود. این محصولات در ادارات، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، موسسات و یا حتی در منزل کاربرد دارد. بیشتر افراد وقتی نام این محصول را می‌شنوند، تنها یک نوع از آن را متصور می‌شوند، صندلی چرخ‌دار با پشتی بلند! اما باید توجه داشته باشید که صندلی اداری به لحاظ کاربردی تنوع بالایی دارند؛ و متناسب با موقعیت شغلی و محل استفاده از آن طراحی شده‌اند تا برای کاربر، کارآمدتر باشد؛ مانند صندلی ریاست، صندلی کارمند، صندلی جلسات و انتظار. نشستن طولانی مدت پشت میز کار اغلب دردهایی در ناحیه کمر، گردن، باسن و یا حتی پاها ایجاد می‌کند، که یکی از دلایل آن صندلی غیر استاندارد است.

  لیور یکی از شرکت هایی است که تمام محصولاتش استاندارد و ارگونومیک بودن را رعایت نموده و رضایت مشتریان را به خود جلب کرده است.

  ویژگی های یک صندلی اداری خوب چیست؟

  اگر در روز هشت ساعت یا بیشتر روی یک صندلی اداری نامناسب می‌نشینید، قطعا بعد از مدتی مشکلات متعددی در نواحی کمر، گردن، شانه و پا خواهید داشت؛ چرا که بدن انسان برای یک جا شستن به صورت مداوم طراحی نشده است و باید حتما تحرک داشته باشد. کارمندانی که مجبورند در مدت زمان طولانی به واسطه کارشان پشت میزشان روی صندلی بنشینند، برای جلوگیری از این مشکل باید از صندلی‌های استاندارد اداری استفاده کنند. ما در این مقاله درباره ویژگی‌ های صندلی اداری خوب نکات مهمی را خواهیم گفت تا در حد امکان بتوانید از مشکلات جدی که برای سلامتی‌تان خطرناک است جلوگیری نمایید..

  طراحی ساده

  در طرح‌های اولیه صندلی، نقطه‌ای وجود دارد که در آن برخی از ویژگی‌های صندلی اداری خوب تبدیل به اضافه بار در طراحی می‌شود. در حالی که ممکن است ویژگی‌های خیلی خوبی باشند. یکی از نگرانی‌های سازندگان و طراحان صندلی، ساده نگه داشتن طرح صندلی است. چرا که پیچیده بودن آن می‌تواند منجر به نتایج مضر در تعمیر و نگهداری آن شود. پس برای خرید صندلی‌های اداری، صندلی‌هایی را انتخاب کنید که طرح‌های ساده و در عین حال کاربردی دارند.

  پشتی قابل تنظیم

  پشتی صندلی اداری مانند صندلی میز تحریر نیست که یک پشتی ثابت داشته باشد. پشتی صندلی ادای به‌راحتی باید قابل تنظیم و هماهنگی با ارتفاع پایه‌های صندلی و میز باشد. تنظیم ارتفاع پشتی از کمر درد و درد سیاتیک جلوگیری خواهد کرد.
  اگر صندلی با پشتی بود، باید در زوایای مختلف قابل تنظیم باشد به طوری که گودی کمر بدون هیچ فضای خالی پر شود. در چنین صندلی‌هایی، تکیه‌گاه باید مکانیزم قفلی داشته باشد تا پس از تصمیم‌گیری در مورد موقعیت مناسب، آن را در جای خود نگه دارد.

  قابلیت تنظیم

  از ویژگی‌های صندلی اداری خوب قابل تنظیم بودن است که فرد بتواند آن را متناسب با فرم بدن خود هماهنگ کند. درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد صندلی‌های موجود در بازار قابلیت تنظیم متناسب با بدن فرد و میزهای مختلف حتی میز کامپیوتر را دارند.
  یک صندلی استاندارد باید تکیه‌گاه‌ برای دست، پشتی و ارتفاع مناسب داشته‌ باشد. به‌علاوه، چرخشی بودن صندلی به فرد این امکان را می‌دهد که موقعیت صندلی را بدون نیاز به کشیدن آن روی زمین تغییر دهد

  ارتفاع صندلی‌های اداری

  ارتفاع یک صندلی اداری خوب باید به راحتی قابل تنظیم باشد. از آنجایی که فیزیک بدنی و قد افراد یکسان نیست باید امکان تغییر ارتفاع حتما در صندلی‌های اداری وجود داشته باشد. یک صندلی اداری خوب باید یک سوم قد افراد باشد. چنین ارتفاعی نه تنها به شما این امکان را می‌دهد که ران‌های خود را موازی با زمین نگه دارید، بلکه پاهای خود را روی زمین صاف نگه دارید.

  جنس صندلی‌های اداری

  یک صندلی خوب باید از مواد بادوام ساخته شود. انتخاب پارچه برای صندلی بسیار مهم است چرا که یک انتخاب بد، رطوبت و گرما ایجاد می‌کند و باعث بوی نامطبوعی می‌شود. پارچه باید قابل تنفس باشد و احساس آزاردهنده‌ای به وجود نیاورد. توجه داشته باشید که ظاهر پارچه هم مهم است اما استاندارد بودن آن در اولویت است چرا که بعدها نیز می‌توانید آن را عوض و رنگ دیگری را جایگزین کنید.

  ثبات صندلی

  از ویژگی‌های صندلی اداری خوب چرخ‌دار بودن آن است. صندلی‌های اداری باید ۵ پایه با چرخ‌های سخت و محکم داشته باشند که هنگام کشش بدن واژگون نشنود. ثبات چرخ‌ها باعث می‌شود تا در زمان کار و فعالیت، ستون مهره‌های کمر دچار آسیب‌های متعدد نشده و سلامتی افراد در خطر قرار نگیرد.

  چرخان بودن صندلی‌های اداری

  چرخ‌های صندلی امکان جابه‌جایی و حرکت بیشتری به کاربر در حین کار می‌دهد و همین موضوع باعث آزادی عمل بیشتری خواهد شد. چرخان بودن صندلی به اندازه دیگر ویژگی‌های آن مهم است. تصور کنید صندلی قابل چرخش نباشد، شما مجبورید برای کارها بدن‌تان را هر بار بچرخانید، این کار در درازمدت باعث آسیب جدی به بدن‌تان می‌شود.

  چرا صندلی اداری با کیفیت، مهم است؟

  درگذشته موضوع نشستن افراد خیلی حائز اهمیت نبوده اما امروز به واسطه تغییر در مدل زندگی و کارها و عدم تحرک افراد این موضوع بسیار مهم شده چراکه عدم استفاده از صندلی اداری مناسب برای افرادی که مدت طولانی را پشت میزشان می‌گذرانند باعث مشکلات متعددی از جمله کمردرد و گردن درد می‌شود.

  استفاده از یک صندلی استاندارد می‌تواند از بروز این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری کنند و باعث شود کارمندان بازده بیشتری در ساعت کاری داشته باشند. از طرفی؛ در دوران بازنشستگی مجبور نیستید زمانشان را در درمانگاه و بیمارستان‌ها برای درمان کمردرد و پادرد ناشی از این قضیه بگذارید..